Travertino Beige mozaika kamienna

Travertino Beige mozaika kamienna

ocenaocenaocenaocenaocena
49,00 PLN / arkusz
Producent: Athena Marmor Polska
Podstawowe
Kolekcja:Tetra
Kod:T2510
Materiał:Travertino beige
Rodzaj powierzchni:antico
Wielkość arkusza:290 x 290 mm

Sprzedawane w arkuszach 0.0841m2

Zapytaj o zamówienie tego produktu info@athenamarmor.pl


Travertino

Mozaika Travertino przyciąga w ostatnim czasie uwagę architektów i dekoratorów wnętrz na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza niezwykłemu efektowi wizualnemu, który można uzyskać we wnętrzach o bardzo zróżnicowanym charakterze.  Swoją popularność zawdzięcza charakterystycznym dla trawertynu porom i żłobieniom, dzięki którym przestrzeń zyskuje dodatkową teksturę.

Podobnie jak jasny marmur, travertino na ścianie ma wyjątkowo reprezentacyjny charakter. Zachwyca elegancją, która doskonale koresponduje z rozmaitymi stylami wykończenia wnętrza – od ciepłych klasyków po nowoczesny minimalizm.

 

Zastosowanie

Mozaika Travertino ma wiele zastosowań. Przede wszystkim dekoracyjnych. Ze względu na swoje właściwości, trawertyn jest kamieniem polecanym zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Przez architektów i dekoratorów jest szczególnie chętnie wybieranym materiałem wykończeniowym do wnętrz, gdzie może służyć do:

  • dekorowania całych ścian – wspomniane wcześniej pory i żłobienia nadają powierzchni surowy naturalny wygląd, podczas gdy beżowy kolor dodaje wnętrzom ciepła;
  • dekorowania pojedynczych detali architektonicznych – w nowoczesnym budownictwie szczególnie popularne jest wykorzystywanie mozaiki z trawertynu w obudowach kominków;
  • wykonywania dekoracyjnych pasów na ścianach;
  • tworzenia tła dla obrazów, dekoracji czy ramek ze zdjęciami – wieszając obrazy oraz zdjęcia na tle travertino, uzyskujemy interesujący efekt wielowymiarowości.

 

 

Właściwości Travertino

Trawertyn jest kamieniem chłonącym wilgoć, dlatego nie poleca się go jako okładzin ściennych w miejscach szczególnie narażonych na dzianie wilgoci, a więc obok wanien, kabin prysznicowych, umywalek i zlewów. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się w pomieszczeniach suchych. Jeśli zależy nam na zastosowaniu okładzin z trawertynu w kuchni, łazience lub na tarasie, najlepiej zdecydować się na alternatywę szpachlowaną, Wypełnienie porów zmniejsza nasiąkliwość kamienia, jednocześnie zwiększając jego odporność na szkodliwe oddziaływanie wilgoci oraz czynników zewnętrznych.

Próbka prezentuje kolor i strukturę charakterystyczną dla danego kamienia. Kamień jest materiałem naturalnym i poszczególne jego partie mogą się różnić między sobą. Różnice wynikające z indywidualnych ustawień monitora (kolor, proporcje itp.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru.  W zależności od indywidualnych ustawień wyświetlanego obrazu, jakości matrycy itp. kolor może różnic się od rzeczywistego. 

Ten produkt nie posiada produktów powiązanych

Komentarze

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Do góry
Kontakt

ul. Górczewska 179a
01-459 Warszawa


 

mapa
 Zapraszamy do kontaktu z naszym sprzedawcą.