Travertino Beige mozaika kamienna

Ten produkt nie posiada produktów powiązanych

Komentarze

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Travertino Beige mozaika kamienna

ocenaocenaocenaocenaocena
49,00 PLN / arkusz
Producent: Athena Marmor Polska
Podstawowe
Kolekcja:Tetra
Kod:T2510
Materiał:Travertino beige
Rodzaj powierzchni:antico
Wielkość arkusza:290 x 290 mm

Sprzedawane w arkuszach 0.0841m2

Zapytaj o zamówienie tego produktu info@athenamarmor.pl


Travertino

Mozaika Travertino przyciąga w ostatnim czasie uwagę architektów i dekoratorów wnętrz na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza niezwykłemu efektowi wizualnemu, który można uzyskać we wnętrzach o bardzo zróżnicowanym charakterze.  Swoją popularność zawdzięcza charakterystycznym dla trawertynu porom i żłobieniom, dzięki którym przestrzeń zyskuje dodatkową teksturę.

Podobnie jak jasny marmur, travertino na ścianie ma wyjątkowo reprezentacyjny charakter. Zachwyca elegancją, która doskonale koresponduje z rozmaitymi stylami wykończenia wnętrza – od ciepłych klasyków po nowoczesny minimalizm.

 

Zastosowanie

Mozaika Travertino ma wiele zastosowań. Przede wszystkim dekoracyjnych. Ze względu na swoje właściwości, trawertyn jest kamieniem polecanym zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Przez architektów i dekoratorów jest szczególnie chętnie wybieranym materiałem wykończeniowym do wnętrz, gdzie może służyć do:

  • dekorowania całych ścian – wspomniane wcześniej pory i żłobienia nadają powierzchni surowy naturalny wygląd, podczas gdy beżowy kolor dodaje wnętrzom ciepła;
  • dekorowania pojedynczych detali architektonicznych – w nowoczesnym budownictwie szczególnie popularne jest wykorzystywanie mozaiki z trawertynu w obudowach kominków;
  • wykonywania dekoracyjnych pasów na ścianach;
  • tworzenia tła dla obrazów, dekoracji czy ramek ze zdjęciami – wieszając obrazy oraz zdjęcia na tle travertino, uzyskujemy interesujący efekt wielowymiarowości.

 

 

Właściwości Travertino

Trawertyn jest kamieniem chłonącym wilgoć, dlatego nie poleca się go jako okładzin ściennych w miejscach szczególnie narażonych na dzianie wilgoci, a więc obok wanien, kabin prysznicowych, umywalek i zlewów. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się w pomieszczeniach suchych. Jeśli zależy nam na zastosowaniu okładzin z trawertynu w kuchni, łazience lub na tarasie, najlepiej zdecydować się na alternatywę szpachlowaną, Wypełnienie porów zmniejsza nasiąkliwość kamienia, jednocześnie zwiększając jego odporność na szkodliwe oddziaływanie wilgoci oraz czynników zewnętrznych.

Próbka prezentuje kolor i strukturę charakterystyczną dla danego kamienia. Kamień jest materiałem naturalnym i poszczególne jego partie mogą się różnić między sobą. Różnice wynikające z indywidualnych ustawień monitora (kolor, proporcje itp.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru.  W zależności od indywidualnych ustawień wyświetlanego obrazu, jakości matrycy itp. kolor może różnic się od rzeczywistego. 


Do góry
Kontakt

ul. Górczewska 179a
01-459 Warszawa

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 
9:00 - 17:00
 

mapa
 

UWAGA
zmiana organizacji ruchu na ulicy Górczewskiej


Zapraszamy do kontaktu z naszym sprzedawcą.