Marmur

Marmur to kamień naturalny znany przede wszystkim ze swoich zastosowań dekoracyjnych i użytkowych. Występuje w wielu barwach i wzorach. Najpopularniejsze są jego jasne wersje, a więc marmur biały, jasnobeżowy i jasnoszary. Oprócz nich w naszym zakładzie w Warszawie znaleźć można marmury w wielu innych odcieniach, m.in.: 

 

  • zielone,
  • czerwone,
  • złote,
  • szare,
  • czarne,
  • różowe,
  • brązowe,
  • wielokolorowe.

 

Marmury są często i chętnie wykorzystywane do wykańczania wnętrz. Można je spotkać m.in. w łazienkach, na posadzkach, schodach, parapetach, blatach, kominkach i w innych miejscach.

 

ZASTOSOWANIE MARMURÓW WE WNĘTRZACH

Biały marmur jest niezwykle elegancki. Sięgają po niego przede wszystkim osoby, które chcą podkreślić unikalny charakter wnętrz, dodając im naturalnej szlachetności. Marmury mogą mieć gładkie wykończenie powierzchni - polerowane lub matowe, ewentualnie antycznie postarzone. Wzór kamienia na płytkach ściennych, posadzkowych, schodach, parapetach, blatach, kominkach może być delikatny lub z wyraźnym  użyleniem. Wszelkiego rodzaju marmury są uważane obecnie przez dekoratorów wnętrz i architektów za jedne z najciekawszych elementów wykończeniowych.
 
Marmury znajdują zastosowanie przede wszystkim w łazienkach, ale to także doskonały materiał na posadzki, schody, parapety, blaty, kominki. Fakt, że marmury doskonale przewodzą ciepło sprawia, że marmurowa posadzka doskonale współgra z systemem ogrzewania podłogowego, w związku z czym może być zastosowana także we wnętrzach korzystających z najnowocześniejszych systemów i instalacji.
 

Na co trzeba uważać wybierając jasny marmur?

Jasny, a w szczególności biały oraz szary marmur kojarzony jest często z blatami łazienkowymi. Decydując się na blaty z marmuru, należy pamiętać o tym, że jest to materiał bardziej chłonny niż granit i dlatego jego użytkowanie wymaga zachowania pewnych zasad ostrożności oraz regularnego czyszczenia powierzchni. Z tego względu marmurów nie poleca się również do zastosowań zewnętrznych, w szczególności w miejscach narażonych na oddziaływanie czynników atmosferycznych.


Jasny marmur, biały marmur, szary marmur

Do góry
Kontakt

ul. Górczewska 179a
01-459 Warszawa


 

mapa
 



Zapraszamy do kontaktu z naszym sprzedawcą.