Marmur

Marmur to kamień naturalny znany przede wszystkim ze swoich zastosowań dekoracyjnych i użytkowych. Występuje w wielu barwach i wzorach. Najpopularniejszy jest jasny marmur, a więc biały, jasnobeżowy i jasnoszary, jednak bez większego problemu znajdziemy również marmury w odcieniach zielonych, czerwonych, złotych, szarych, czarnych, różowych i in. Podobnie jak czarny granit, marmury są często wykorzystywane w budownictwie do wykańczania wnętrz. Można je spotkać przede wszystkim w łazienkach, na posadzkach, schodach, parapetach, blatach, kominkach i w innych miejscach.

 Zastosowanie marmurów we wnętrzach

Jasny marmur jest niezwykle elegancki. Sięgają po niego przede wszystkim osoby, które chcą podkreślić unikalny charakter wnętrz, dodając im naturalnej szlachetności. Podczas gdy travertino pozwala uzyskać efekt ciekawej faktury, marmury gwarantują gładkie wykończenie, którego wzór może być delikatny lub z wyraźnym  użyleniem np. na płytkach ściennych, posadzkowych, schodach, parapetach, blatach, kominkach. Marmury białe, jasne, czarne oraz szare są uważane obecnie przez dekoratorów wnętrz i architektów za najciekawsze.

Marmury znajdują zastosowanie przede wszystkim w łazienkach, ale to także doskonały materiał na posadzki, schody, parapety, blaty, kominki. Fakt, że marmury doskonale przewodzą ciepło sprawia, że marmurowa posadzka doskonale współgra z systemem ogrzewania podłogowego, w związku z czym może być zastosowana także we wnętrzach korzystających z najnowocześniejszych systemów i instalacji.


Na co trzeba uważać wybierając jasny marmur?

Biały, jasny oraz szary marmur kojarzony jest często z blatami łazienkowymi. Decydując się na blaty z marmuru należy pamiętać o tym, że jest to materiał bardziej chłonny niż granit i dlatego jego użytkowanie wymaga zachowania pewnych zasad ostrożności oraz regularnego czyszczenia powierzchni. Z tego względu marmurów nie poleca się również do zastosowań zewnętrznych, w szczególności w miejscach szczególnie narażonych na oddziaływanie czynników atmosferycznych.

 


Jasny marmur, biały marmur, szary marmur

Do góry
Kontakt

ul. Górczewska 179a
01-459 Warszawa

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 
9:00 - 17:00
 

mapa
 

UWAGA
zmiana organizacji ruchu na ulicy Górczewskiej


Zapraszamy do kontaktu z naszym sprzedawcą.