Parapety

Eleganckie parapety kamienne, marmurowe, granitowe: Warszawa i okolice

Parapety kamienne, marmurowe, granitowe - Warszawa Piękne okna wymagają jeszcze piękniejszej oprawy. Takiej, która podkreśli naturalne piękno, a przede wszystkim – przez wiele lat będzie się pięknie prezentować. Jeśli szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci połączyć trwałość z luksusową estetyką – parapety marmurowe oraz wykonane z innych odmian kamienia naturalnego są najlepszym rozwiązaniem. Athena Marmor zajmuje się produkcją takich właśnie wyrobów kamiennych. Podejmij z nami współpracę, by w Twoim domu czy biurze znalazły się stylowe parapety kamienne z najwyższej półki.

Pozornie nieznaczące, prawie niewidoczne, bo skryte w niszach okiennych – parapety wewnętrzne stanowią ważny element dekoracji wnętrza. To swoista kropka nad „i”, dzięki której przestrzeń sprawia wrażenie jeszcze bardziej eleganckiej i luksusowej. Ale elegancki wygląd to nie jedyny atut przemawiający za wyborem parapetów kamiennych z granitu oraz marmuru.

Dlaczego warto postawić na nasze parapety marmurowe oraz granitowe?

Parapety Athena Marmor stanowią eleganckie wykończenie każdej aranżacji wnętrza – parapety kamienne pięknie komponują się zarówno z przestrzeniami nowoczesnymi, jak i klasycznymi. Tak w obiektach mieszkalnych, jak i usługowych oraz gastronomicznych i hotelarskich. Są wytrzymałe i odporne na działanie różnych czynników środowiskowych – znacznie trudniej je zarysować, zanieczyścić czy w inny sposób uszkodzić, dzięki czemu będą się doskonale prezentowały przez lata podnosząc prestiż pomieszczenia. Są dostosowane zarówno do montażu wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wewnątrz montuje się przede wszystkim parapety marmurowe, na zewnątrz zaś najczęściej te z granitu.

Każdy parapet Athena Marmor jest unikalny – kamień naturalny wyróżnia się niepowtarzalną teksturą, każdy jest oryginalny, dzięki czemu Twoje wnętrze zyska na unikalności.

Parapet granitowy czy marmurowy?

Kamień naturalny to materiał bardzo zróżnicowany. Podczas gdy jedne gatunki kamienia są odporne na szkodliwe oddziaływanie wody i czynników atmosferycznych, inne relatywnie szybciej podlegają korozji. Dlatego wybór materiału na parapet kamienny powinien być podyktowany jego przeznaczeniem. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, do wnętrz polecamy parapety marmurowe, a na zewnątrz granitowe. Granit charakteryzuje się doskonałymi parametrami użytkowymi – jest szczególnie odporny na działanie czynników atmosferycznych, dlatego doskonale sprawdza się na parapety zewnętrzne, a także okładziny schodowe. Dodatkową zaletą granitu w aplikacjach zewnętrznych jest stosunkowo niska nasiąkliwość materiału, dzięki czemu parapety granitowe są szczególnie odporne na kruszenie i pękanie w sezonie zimowym.

Ile kosztuje parapet kamienny?

Ceny parapetów kamiennych są uzależnione od wybranego materiału, a także wielkości i grubości parapetu – im grubszy parapet zamówimy, z tym wyższą ceną musimy się liczyć. Powszechnie przyjęło się, że we wnętrzach instaluje się parapety z marmuru – są one tańsze od granitowych odpowiedników. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby parapety granitowe zastosować zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Mogą one harmonijnie korespondować z blatami kamiennymi w kuchni i łazience lub stanowić elegancki dodatek w salonie lub sypialni.

Parapety marmurowe i parapety granitowe możemy wykonać na dowolną szerokość, co umożliwia kreatywną zabudowę wnęk okiennych, także pod kątem kącików czytelniczych czy stanowiących przedłużenie parapetu blatów roboczych. Każdy projekt w tym zakresie wyceniamy indywidualnie uwzględniając wybrany materiał, powierzchnię parapetu oraz rodzaj jego wykończenia.

Parapety marmurowe i granitowe na indywidualne zamówienie – Warszawa i okolice

Wykonujemy parapety na indywidualne zlecenie Klientów – ich wymiary i kształt oraz kolorystyka są dostosowane do oczekiwań.

Zapewniamy atrakcyjne warunki współpracy – zarówno krótki czas oczekiwania na realizację zlecenia, jak i konkurencyjne ceny. Działamy na terenie miasta Warszawa i okolicznych miejscowości, współpracując z klientami prywatnymi i biznesowymi. Obsługujemy zlecenia już od najmniejszego parapetu, zapewniając niezmiennie wysoką jakość oferowanych rozwiązań. Każdy parapet przygotowujemy w ścisłej współpracy ze zleceniodawcą, co pozwala nam na realizację nawet najbardziej śmiałych wizji.

By uzyskać więcej informacji o produkowanych przez nas parapetach oraz innych elementach z kamienia naturalnego, skontaktuj się z Athena Marmor. Zapraszamy do współpracy! 


Do góry
Kontakt

ul. Górczewska 179a
01-459 Warszawa


 

mapa
 Zapraszamy do kontaktu z naszym sprzedawcą.