Właściwości i zastosowania białego marmuru


Marmurowe wykończenia niewątpliwie kojarzą się wszystkim z luksusem i elegancją. Chociaż śmiało można powiedzieć, że dekoracje z tego kamienia są ponadczasowe, głośno o nich zrobiło się (znów!) w 2020 roku. To właśnie wtedy za najmodniejsze uznano aranżacje wnętrz nawiązujące do matki natury – wykorzystujące kamień naturalny, pełne roślinności i akcentów w kolorach ziemi. Co warto wiedzieć o marmurze i na czym polega jego fenomen? Sprawdźmy!

Czym cechuje się marmur?

Marmur występuje w wielu różnych odmianach. Może mieć wyraźne użyłowanie, drobne wzory lub mieć jednolitą barwę. Najbardziej popularne są marmury w odcieniach bieli, jednak kamień ten dostępny jest w wielu innych kolorach – przez róże, czerwienie, beże, żółcie, brązy, zielenie, aż po szarości i czernie. Różne marmury mają zróżnicowaną odporność na uszkodzenia. Najtwardsze z nich są jedynie nieco mniej wytrzymałe od granitu, lecz można znaleźć też takie, które stosunkowo łatwo zarysować. Kamień ten świetnie przewodzi ciepło, stąd też jego ogromna popularność w domach z ogrzewaniem podłogowym. Marmur dobrze znosi niskie i wysokie temperatury, dlatego może być używany również na zewnątrz. Nie przepada jednak za skrajnie wysokimi temperaturami, dlatego nie poleca się go do wykonania blatu kuchennego. Powodem, dla którego w tej roli wygrywa granit, jest również fakt, że marmur może odbarwić się od używanych w kuchni soków i olejów.

Gdzie używa się marmurów?

Chociaż omawiany kamień nie jest najlepszym wyborem na kuchenny blat, fantastycznie sprawdzi się jako blat w łazience. Biały kolor optycznie ją powiększy. Jak już było powiedziane, jest idealnym wyborem na posadzkę, ale też jako dekoracyjna okładzina pionowa ściany. Pięknie prezentują się w domu marmurowe schody, parapety czy obudowa kominka. Marmur jest materiałem łatwym w obróbce, dlatego wykorzystuje się go do tworzenia rzeźb, dekoracji i innych ozdób kamiennych. Doskonale sprawdza się na blatach stolików kamiennych, konsoli czy w postaci mozaiki kamiennej.

Na czym polega fenomen białego marmuru?

Biały marmur wygląda pięknie, szlachetnie, a dodatkowo wspaniale komponuje się z innymi materiałami: drewnem, szkłem i metalem. To sprawia, że pasuje do większości aranżacji – marmurowa posadzka dobrze dopełni zarówno wnętrze nowoczesne, jak i tradycyjne. Biały lub szary marmur stanowi dodatkowo neutralne tło dla innych kolorów, przez co daje w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne domu, biura i każdego innego wnętrza.

Wróć

Do góry
Kontakt

ul. Górczewska 179a
01-459 Warszawa

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 
9:00 - 17:00
 

mapa
 

UWAGA
zmiana organizacji ruchu na ulicy Górczewskiej


Zapraszamy do kontaktu z naszym sprzedawcą.