BLATY KAMIENNE

Stylowe blaty kamienne, granitowe, marmurowe dla wymagających

Blaty kuchenne kamienne, granitowe, marmurowe - Warszawa

Planując wykończenie kuchni lub łazienki warto wziąć pod uwagę nie tylko aspekt wizualny materiałów, ale również ich jakość. Jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o blaty, są te wykonane z granitu bądź marmuru. Myśląc bowiem o trwałym i solidnym blacie, który przetrwa lata intensywnego użytkowania i wciąż będzie cieszył swym wyglądem, wybór może być tylko jeden, a jest nim naturalny kamień.
Blaty kamienne można dowolnie ciąć, dopasowując kształt idealnie do wymagań wnętrza.
Walory praktyczne sprawiają, że blat kamienny sprawdzi się również jako stół, stanowiąc przedłużenie blatu na szafkach. Mówiąc z kolei o walorach estetycznych, ten sam rodzaj kamienia można zastosować ponad blatem jako element dekoracyjny na ścianę.
 
Kamień naturalny doskonale sprawdza się w kuchni oraz łazience. Powstające z granitu czy marmuru blaty łączą ekskluzywny design z niezwykłą wytrzymałością. Blaty kuchenne wykonane z kamienia naturalnego pięknie prezentują się przez dekady – podkreślając elegancję, a zarazem nowoczesność przestrzeni, w której się znajdują. Jeśli interesują Cię blaty marmurowe lub też blaty granitowe, które staną się wykończeniem kuchennych szafek lub podstawą dla umywalki w łazience – powierz ich wykonanie Athena Marmor. Ponad 25-letnie doświadczenie w branży i pasja sprawiają, że tworzymy blaty kamienne znakomitej jakości i w niepowtarzalnym stylu.

Blat granitowy czy marmurowy?

Wybór surowca na blaty kuchenne powinien być podyktowany przede wszystkim przeznaczeniem blatu. Wszędzie tam, gdzie blat roboczy – kuchenny czy łazienkowy – jest narażony na działanie tłuszczy lub kwasów, warto wybrać granit. Marmur jest materiałem, który chłonie tłuszcze, w wyniku czego relatywnie łatwo ulega niemożliwym do usunięcia przebarwieniom. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zastosować marmuru na blat w kuchni. Musimy jednak pamiętać o jego regularnej impregnacji, która zabezpieczy materiał przed chłonięciem tłuszczy oraz barwników spożywczych.

Dlaczego warto stawiać na blaty kuchenne granitowe?

Blaty do kuchni mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak najbardziej wytrzymałym i solidnym jest kamień. Nasza firma stawia na najlepszej jakości surowce, które dodatkowo po obróbce są bardzo eleganckie. Blaty kuchenne wykonane z granitu to przede wszystkim naturalny wygląd i ciekawy design, który zawsze będzie modny. Korzystamy z najnowszych technologii, dzięki czemu nadajemy obrabianemu materiałowi przeróżne wymiary i kształty, wszystko po to, aby oferowane przez nas blaty do kuchni spełniały wszystkie oczekiwania naszych Klientów.

Granit to najczęściej wykorzystywany w kamieniarstwie surowiec, z którego tworzymy blaty do kuchni. Dlaczego? Ponieważ łączy niepowtarzalny naturalny wygląd z doskonałymi własnościami fizycznymi. Zarówno granit, jak i marmur można obrabiać – tak, by uzyskał odpowiedni poler i kształt. Jednocześnie, po wykonaniu, blaty marmurowe czy granitowe pozostają w niezmiennej formie przez długie lata.

Co wyróżnia blaty granitowe?

Można więc rzec, iż blat granitowy to numer jeden pośród kamiennych blatów. Co więcej, w porównaniu z popularnymi wyrobami z konglomeratu, granit jest wciąż bardziej odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. 
Jedną z najbardziej charakterystycznych cech wyróżniających granit jest ogromna paleta kolorystyczna i liczne odcienie, które pozwalają wybrać materiał najbardziej pasujący do stylu mebli czy pomieszczenia. Mając odpowiednio dobrany granit, można cieszyć się jego oryginalnym i niepowtarzalnym wyglądem, nie ma bowiem dwóch identycznych blatów.

 

Zalety blatów kamiennych – blaty granitowe i marmurowe

Alternatywę dla granitu stanowi marmur. Blaty marmurowe wyglądają niezwykle elegancko i dodają pomieszczeniu prestiżu. Marmur uważany jest bowiem za kamień luksusowy. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że materiał ten należy odpowiednio zaimpregnować, co ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach kuchennych.

Blaty z kamienia naturalnego cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów poszukujących rozwiązań eleganckich, a zarazem trwałych. Wybierając blaty kamienne zyskujemy:

- naturalne i ekskluzywne wykończenie aranżacji kuchni oraz łazienki,
- dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki środowiskowe – blat wykonany z kamienia naturalnego przetrwa w doskonałej formie przez długie lata,
- niemal nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o formę i kształt – wykonujemy blaty na indywidualne zamówienie, są zatem zawsze docięte na wymiar i dopasowane do potrzeb każdego Klienta,
- ogromna ilość opcji kolorystycznych, pozwalających stworzyć wystrój odpowiadający własnym oczekiwaniom estetycznym,
- doskonałą higienę – nie namnażają się na nich bakterie, co sprawia, że posiłki można przygotowywać bezpośrednio na blacie.

Blaty kamienne doskonale sprawdzają się zarówno w dużych kuchniach, jak i niewielkich pomieszczeniach. Ze względu na szerokie możliwości obróbki materiału z kamienia naturalnego, możemy wykonać zarówno blaty stricte robocze, jak również stoły i lady przeznaczone do spożywania posiłków. W praktyce granit i marmur dają nam praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni, umożliwiając realizację najbardziej śmiałych projektów wnętrzarskich.

Blaty kamienne mogą korespondować z parapetami, okładzinami ściennymi oraz posadzkami – w zależności od wybranego materiału możemy stworzyć kompleksowe aranżacje przestrzeni, których motywem przewodnim jest kamień o określonym kolorze i użyleniu. Równie ciekawy efekt designerski uzyskamy instalując blaty kamienne w nowoczesnych przestrzeniach stylizowanych na postindustrialne lofty.

Ile kosztuje blat kamienny?

Ceny blatów kuchennych są bardzo zróżnicowane. Cena za metr bieżący zależy od wybranego materiału, jego kolorystyki, a także grubości blatu – im grubszy blat, z tym większym wydatkiem powinniśmy się liczyć. Z drugiej strony uzyskany efekt wizualny oraz jego trwałość sprawiają, że blat kamienny staje się inwestycją na długie lata.

W praktyce blaty granitowe są zazwyczaj droższe od marmurowych. Wynika to przede wszystkim z doskonałych właściwości granitu, który jest o wiele mniej wymagający w czyszczeniu, pielęgnacji i konserwacji. Cena blatów granitowych to wydatek rzędu kilkuset złotych za metr kwadratowy, przy czym każdy projekt wyceniamy indywidualnie, adekwatnie do wybranego materiału, wielkości blatu oraz sposobu jego wykończenia. 

Blaty kamienne na indywidualne zamówienie – blaty marmurowe i granitowe do Twojej przestrzeni

Bez względu na to, czy interesują Cię blaty granitowe, marmurowe czy inne – na terenie miasta Warszawa i okolic najkorzystniejsza oferta czeka w naszej firmie. Skontaktuj się, by uzyskać więcej informacji i złożyć zamówienie. Realizujemy indywidualne projekty. Oferujemy wysokiej jakości materiały w szerokim wyborze kolorystycznym, co pozwala nam na dobór kamienia do każdej przestrzeni. Wykonujemy zamówienia niezależnie od powierzchni blatu, współpracując w tym zakresie z klientami indywidualnymi i biznesowymi.

Zapraszamy!

Kontakt

ul. Górczewska 179a
01-459 Warszawa


 

mapa
 Zapraszamy do kontaktu z naszym sprzedawcą.